..... technológie - aplikácia lôg.....

Sieťotlač je technológia tlače na predmety a produkty pomocou tzv. masky - sita. Sito obsahuje perforovaný motív tlače, cez ktorý sa farba prenesie na potláčaný predmet. Štandardne sa táto technológia používa na tlač predmetov a produktov s rovným povrchom.

Túto tlačovú techniku môžeme rozdeliť do dvoch základných skupín: plošná sieťotlač a rotačná sieťotlač. Plošná sieťotlač je vhodná pre označenie reklamných predmetov z rôznych materiálov a tvarov. Rotačnú sieťotlač používame na potlač valcovitých predmetov.

Sublimačná potlač, využíva vo svojom výrobnom procese rovnaké tlačiarne, ako aj iné druhy potlačí (solventná, latexová, pigmentová, atď.). Netlačí však priamo na materiál, ale na prenosový papier. Farbenie výsledného materiálu teda neprebieha v tlačiarni, ale v termotransferovom lise. Sublimačná farba v lise pri určitej teplote začne meniť svoje skupenstvo na plynné a preniká hlboko do pórov materiálu, navyše sa v plynnom skupenstve zmieša a vytvára súvislé plochy farby (eliminuje malé mechanické tlačové chyby) s ostrými hranami - plyn sa nerozpíja. Papier je možné vložiť takmer do akéhokoľvek tvaru termotransferového lisu, takže potlač nie je obmedzená tvarom potláčaného produktu (hrnčeky, plech, textily, fólie..)

Strojové vyšívanie je obľúbenou metódou aplikácie na textil pre svoj exkluzívny vzhľad. Okrem čiapok sa dá vyšívať na väčšinu pevných materiálov u ktorých nehrozí riziko poškodenia ihlou. Bežne vyšívame na polokošele, mikiny, teplákové súpravy pre šporotvé oddiely, bundy, osušky ale aj šiltovky a čiapky. Ďalej sú to potom tričká, montérky alebo vesty, kde je možné aplikovať jednofarebný nápis aj viacfarebné logo. Vyšívame na 10 hlavových strojoch Tajima, používame nite od renomovaných firiem v závislosti od toho či ta výšivka musí odolať rôznym vplyvom prostredia, ošetrovania  alebo vysokým teplotám.Tampónova tlač - touto metódou sa potláčajú v podstate všetky druhy materiálov (plasty, sklo, kovy, drevo, koža, keramika). Technológia je vhodná hlavne pre rozmerovo menšie predmety. Sú to napr. guľôčkové perá, otvárače, zapaľovače, kľúčenky a iné. Tampónovou tlačou možno tlačiť i veľmi detailné logá. Vďaka počítačovému miešaciemu systému sme schopní miešať farby s vysokou presnosťou zo štandardizovaných vzorkovníc farieb, ako sú Pantone, RAL a ďalšie.

Transferova tlač - je ideálna na potlač textilných materiálov na prírodnej báze aj na syntetickej tkanine a ich zmesi. Transfer je tlačová technológia, pri ktorej sa využíva plošná sieťotlač. Farby motívu loga sa tlačia zrkadlovo na prenosový (špeciálny) papier a po potlačení sa pomocou transferových lisov natlačené motívy aplikujú teplotou, tlakom a potrebným časom na tričká, čiapky, tašky, batohy, atď. Výhodou tejto metódy je vysoká brilantnosť odtieňov farieb, zaujímavý povrch po aplikácii loga a vysoká odolnosť pri praní. Ďalšia výhoda je možnosť tlače náročných predlôh a plnofarebných obrázkov na rôzne textilné výrobky. Táto technológia nám dovoľuje aplikovať tlače s neobmedzeným počtom farieb. Obzvlášť vhodná je na opakujúce sa zákazky.

Laser alebo gravírovanie laserom je špeciálna technológia, ktorá využíva laserový lúč pre gravírovanie kovových, pokovovaných, drevených sklenených a plastových reklamných predmetov. Takéto označenie darčeka je trvalé - na rozdiel od farebných potlačí, ktoré sa časom odrú a znehodnotia. Vďaka flexibilne nastaviteľným frekvenciám pulzov a trvaniam pulzov je možné každé gravírovanie laserom úplne individuálne prispôsobiť každému materiálu a akejkoľvek požadovanej kvalite. Vďaka extrémne krátkym laserovým pulzom môžete vytvárať trvácne a sýto čierne popisy bez poškodenia povrchu materiálu.

Digitálna UV potlač - najmodernejšia technológia, vďaka ktorej dokážeme potlačiť aj drobné reklamné predmety veľmi kvalitným a detailným logom s peknými farebnými prechodmi. UV digitálna potlač dopĺňa tampónovú potlač. Výhodou UV digitálnej potlače je, že aj pri menších množstvách dokážeme potlačiť predmety za priateľnú cenu. UV digitálnou potlačou najčastejšie potláčame perá, zapaľovače, powerbanky, hokejové puky, sklenené trofeje a iné ploché predmety.